معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی دکوراسیون داخلی (بخش اول) - مرجع اطلاعات معماری
مرجع اطلاعات معماری - حتی یک طراح دکوراسیون داخلی مبتدی بیشتر از یک نرم افزار طراحی و سه بعدی سازی کمک استفاده می کند. دیگر کسی از طراحی دستی استفاده نمی کند و هیچ کس آن ها را به طرح های سه بعدی معماری...

تاریخ انتشار : 1400/8/24/ نمایش : 283 / نظرات : 0

معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی دکوراسیون داخلی (بخش اول)

نرم افزار طراحی داخل خانه

 
حتی یک طراح دکوراسیون داخلی مبتدی بیشتر از یک نرم افزار طراحی و سه بعدی سازی کمک استفاده می کند. دیگر کسی از طراحی دستی استفاده نمی کند و هیچ کس آن ها را به طرح های سه بعدی معماری که به واقعیت بسیار نزدیک هستند ترجیح نمی دهد.
 

مرجع اطلاعات معماری

 

 قدرت نرم افزار طراحی دکوراسیون 

در مقایسه با روش های طراحی دستی استفاده از این نرم افزار های دکوراسیون داخلی بسیار متداول هست و تقریبا به حالتی تبدیل شده است که بدون دیدن یک طرح سه بعدی از دکوراسیون و یا منزل نمی توان اقدام به سفارش کرد. شرایطی فراهم شده است که قبل از اجرای یک دکوراسیون داخلی می توانیم پروژه را بصورت خیلی طبیعی و نزدیک به واقعیت ببینیم و بین طراحی های مختلف قبل از هزینه ای که در نظر گرفتیم حق انتخاب داشته باشیم.
 

 1-نرم افزار تری دی مکس

نرم افزار تری دی مکس 
 
نرم افزار تری دی مکس برای ترسیم پلان ها و بعد سه بعدی کردن آن ها استفاده می شود. برای طبیعی کردن تصویر نهایی، نورپردازی و متریال دهی بایستی از پلاگین وی ری استفاده کنید. این نرم افزار به علت این که رند بازارهای کشور و بین المللی است، با مهارت داشتن در آن در همه جا قابلیت استخدام خواهید داشت. این نرم افزار نه تنها با تمامی نرم افزارهای دیگر مثل اتوکد، راینو، مایا و … کاملا سازگار است، بلکه به این ضمن اینکه برای این نرم افزار، هزاران مدل آماده باکیفیت، صحنه های داخلی آماده، HDRI و متریال و پلاگین وجود دارد که براحتی می توانید از آن استفاده کنید، در حالیکه این موضوع را در نرم افزارهای دیگر نمی یابید. بزرگترین مشکل این نرم افزار این است که نیاز به یک سیستم قوی دارد.

قابلیت های نرم افزار 3d max:

ترسیمات دو بعدی
 
سه بعدی سازی ترسیمات دو بعدی ساده و پیچیده
 
سازگار با صدها پلاگین کاربردی که قابلیت نصب دارند
 
سازگار با سایر نرم افزارهای موجود
 
رند بازار
 
ایجاد تصاویر کاملا واقعی
 
ایجاد انیمیشن و … .

 یادگیری نرم افزار: حدود ۵ ماه - روزانه ۳ ساعت برای رسیدن به سطح متوسط
 
 

   مرجع اطلاعات معماری


2-نرم افزار راینو Rhino

نرم افزار راینو 
 
راینو اکثر قابلیت های تری دی مکس را دارد ولی با این تفاوت که از مکس، سریعتر و سبک تر می باشد. این نرم افزار جدیدتر، با قابلیت سه بعدی سازی قوی تری نسبت به تری دی مکس دارد ولی ضعف آن در مقابل تری دی مکس این است که مدل ها و آبجکت های آماده برای آن ساخته نشده اند. شما می توانید برای فرم ها و صحنه های پیچیده هم از این نرم افزار استفاده کنید.

قابلیت های نرم افزار راینو:

ترسیمات دو بعدی
 
سه بعدی سازی فرم های پیچیده در زمانی کوتاه
 
مناسب برای مسابقات معماری و طرح های ایده آل گرایانه
 
دارای پلاگین وی ری برای واقعی کردن تصاویر
 
سرعت بسیار بالا نسبت به سایر نرم افزارهای موجود
 
قابلیت ساخت انیمیشن و …

زمان یادگیری:حدود ۴ ماه -روزانه ۳ ساعت برای رسیدن به سطح متوسط
 

3 - نرم افزار Sketchup

نرم افزار Sketchup 
 
نرم افزار Sketchup زمانی که می خواهید یک کانسپت از طرح اولیه دکوراسیون داخلی خود داشته باشید بسیار مفید است و یا زمانی که قصد دارید یک طرح سریع ایجاد کنید. این نرم افزار یک نسخه رایگان با نام SketchUp Make دارد و نسخه ای پیشرفته ی آن با قابلیت های بسیار و نامحدود به نام SketchUp Pro نیز منتشر می شود.
 
هم اکنون نرم افزار اسکچاپ متعلق به شرکت گوگل نیست و توسط Trimble Navigation خریداری شده است. نرم افزار اسکچاپ بسیار پر سریع است و پلاگین وی ری نیز به راحتی روی آن نصب می شود اما بیشتر برای طرح های بازاری و سریع استفاده می شود نه مسابقات. اسکچاپ به اندازه دو نرم افزار بالا قابلیت ساخت فرم های پیچیده ندارد ولی در ایجاد فرم های ساده بسیار مناسب می باشد. این نرم افزار یک کمبود دارد که نمی توانید در خود آن انیمیشن بسازید ولی پلاگین های بسیار متنوع و زیادی دارد که می توانید از آن ها برای مقاصد مختلف استفاده کنید.

قابلیت های نرم افزار اسکچاپ:

ترسیمات دو بعدی سریع
 
ایجاد سریع فرم های ساده و  conceptual
 
سه بعدی سازی سریع فرم های ساده
 
دارای هزاران پلاگین کاربردی
 
قابلیت نصب پلاگین وی ری جهت ایجاد تصاویر واقعی و … .
 
زمان یادگیری: حدود ۱ ماه -روزانه ۳ ساعت برای رسیدن به سطح حرفه ای
 

مرجع کامل رشته معماری 


 4 - نرم افزار رویت Revit

نرم افزار رویت 
 
نرم افزار رویت برتری زیادی نسبت به بقیه ی نرم افزارهای طراحی داخلی دارد بجز قابلیت سه بعدی کردن فرم های پیچیده. با فراگیری این نرم افزار، می توانید صحنه های زیبای داخلی تولید کنید و همینطور می توانید در دفاتر طراحی معماری به راحتی استخدام شوید رویت یکی از بهترین نرم افزارها برای کار در بازار معماری است که در تولید دیتایل ها، سه بعدی سازی اولیه ساختمان و … هم کاربرد دارد. این نرم افزار هم قابلیت نصب پلاگین وی ری را دارد ولی فرم های پیچیده را مانند دو نرم افزار اول که در بالا گفته شده است نمی تواند ترسیم کند.

قابلیت های نرم افزار رویت:

ترسیمات دو بعدی
 
سه بعدی سازی اجرایی
 
ترسیم دیتایل به سادگی و با چند کلیک
 
قابلیت نصب پلاگین وی ری
 
سازگار با اکثر نرم افزارهای معماری موجود در بازار
 
رند بازار و … .

زمان یادگیری: حدود ۳ ماه -روزانه ۳ ساعت برای رسیدن به سطح متوسط
 

5 - نرم افزار اتوکد AutoCad

نرم افزار اتوکد 
 
نرم افزار اتوکد یکی از مهمترین ابزار طراحی داخلی و پروژه های معماری است که مورد استفاده طراحان قرار می گیرد. با صرف نظر از پیچیدگی آن، اتوکد یک نرم افزار بسیار محبوب و پر کاربرد در کلیه شرکت های طراحی معماری و دکوراسیون داخلی است که استفاده از دیگر واجب شده است و بدون استفاده از این نرم افزار، دکوراسیون شما طراحی نمی شود. توجه به جزئیات فوق العاده واقعی و ابزارهای پر بهره این نرم افزار از محبوب ترین ها به شمار می رود که برای سه بعدی سازی و تجسم فضای داخلی برای تحقق بخشیدن به ایده ها پیشنهاد می گردد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر